siłownik, sprężyna gazowa o sile sprężania 300 n i skoku 75 mm. średnica fi 8 mm.
prosimy przestrzegać następujących wskazówek dotyczących zakładania, montażu sprężyn gaozwych, jeżeli chcecie by wasze sprężyny ciśnieniowe gazowe spełniały swoją funkcję przez dłuższy czas w sposób nie przysparzający problemów:
ważne !!!
cylinder znajduje się pod wysokim ciśnieniem, dlatego:
nie manipulować przy sprężynach ciśnieniowych gazowych – dotyczy to wszystkich sprężyn ciśnieniowych gazowych!
unikać oddziaływania bardzo wysokich temperatur, przykładowo nie spawać przy sprężynach ciśnieniowych, gazowych!
unikać uszkodzeń i zanieczyszczeń drągów tłokowych! odnosi się to do zadrapań i wżerów oraz zanieczyszczeń spowodowanych smarem, farbą, etc.
montować, gdzie to jest możliwe zawsze razem jarzma zabezpieczające wraz ze sprężyną ciśnieniowo-gazową oddziaływanie wiatru lub ciężar śniegu mogą w znacznym stopniu zmienić ciężar klapy, pokrywy i tym samym przerosnąć siłę sprężynową ze względu na zwiększony ciężar.
montaż:
drąg tłokowy zamontować ze wskazaniem ku dołowi! poprzez to położenie montażowe następuje w pełni efekt tłumiący sprężyny ciśnieniowej gazowej na końcu procesu wytłaczania. poza tym drąg tłokowy jest poprzez to stale oliwiony (smarowany), a komplet uszczelniający w cylindrze utrzymywany w elastyczności.
unikać skręceń i skośnego ustawienia sprężyn gazowych ciśnieniowych! prowadzą one do zużycia mocowań, łożysk i okuć mocujących oraz obciążają komplet uszczelniający w cylindrze sprężyn ciśnieniowych gazowych. by uniknąć skręceń samych sprężyn, korzystnym jest utrzymanie pewnego luzu w okuciach mocujących i łożyskujących.
konserwacja:
oczka w okuciach mocujących i łożyskujących oliwić od czasu do czasu! nie stosować smaru (tłuszczu)!
sprężyna gazowa wysokiej jakości, niezawodna w okresie zimowym (nie cieknie).